07.07.2014

2014-07-07 22:29:00

Günaydınlarrrr:))

Bu pazartesi çok güzel, huzurlu. İnşallah tüm hafta öyle geçer...

Cuma akşamı iftarımızı arkadaşlarımızla Sezgin Pide'de yaptık. Sorun bir memnun kaldık mı? Hayııırrrr!!!

Bizim için bir-iki gün öncesinden iki arkadaşımız gidip görüşmüşler, ne yenilecek, kaç kişi olacak söylemişlerdi.İftar menüleri: çorba, salata, pilav, tas kebabı,  iftariyelik, ayran ve tatlı. Kişi başı fiyat 25,00 TL. Olur denildi. Çocuklara da istedikleri söylenecekti.

Gittik.. Rezervasyonumuz olduğu halde masalar hazır değildi, 8 büyük-8 veya 10 da çocuk sayısı verildiği halde sadece 8 kişilik masa ayrılmış. Ayrılmış ama servis açılmamıştı. Neyse masa ilavesiyle birazda sıkışarak ayarlama yapıldı.  Top atılmasına daha varken çorbalar geldi konuldu, pilav geldi, tatlı geldi, kişi başına bir küçük dilim karpuz geldi. Dilim dediğim karpuzu dilimlediğiniz gibi düşünmeyin; hani karpuzu boydan boya kesiyoruz sonra küçük parçalara dilimliyoruz ya, hah işte o küçük dilim.  Çocukların siparişleri verildi- lahmacun yetişmeyebilir / bakalım hamur kalmışmı/ sıra bekleyenyeri öğrenelim / bir bakıp geleyim teranelerinden sonra ... Neyse top atıldı, oruçlu arkadaşlarımız su ve çorba ile oruçlarını açtılar, pilav-tas kebabı ikilisi sohbet arasında midelere indi. Bu arada arkadaşlar mütemadiyen "ekmek alabilirmiyiz?" diye ricada bulunuyorlar ,servis elemanlarıda  "hemen getiriyorum hanımefendi" diyerek ortadan kayboluyor.  Biz yemeklerimizi yedik hatta sevenler tatlılarını, sevmeyenlerde karpuzları paylaştılar.  İşte o dakikalarda da çocukların pide ve lahmacunları geldi. Çocuklar yemeklerini yerlerken birkaç defa istedikten sonra çaylarımız geldi, bazılarımız ikişer bardak çay içme şerefine nail olduk.

Eee doğal olarak ta çıkışta hesabı ödedik. 25,00  TL + çocukların yedikleri.  Dikkat ettinizmi bilmem menü de saydığım salatalar hiç gelmedi; arkadaşların tekrar tekrar istedikleri ekmekler de... Her yerde pide ve lahmacun yanında getirilen söğüş salatalar varya... Pideler çocukların masasına, söğüşler büyüklerin masaya... Zaman olarak mı? Yukarıda yazdım ya: çocukların pide ve lahmacunların biz büyükler yemeklerimizi bitirip çaylarımızı içerken gelmişti.

En tuhaf gelende ne biliyor musunuz? Çıkışta eksiklerimizi söylediğimiz halde menü istediğimiz için yemediklerimizin parası düşemeyeceklerini söylemeleri; paramızı ödeyip fişimizi istediğimiz zamanda annelerinin kulaklarını çınlatmışız gibi binbir suratla fiş kesmeleri.

O akşamın vecizesi Eylem'e ait: "Bir daha Davos' a (Sezgin Pide) gelmeyeceğiz!!"

Her şeye rağmen güzel bir akşamdı, arkadaşlarımız ve çocuklarımızla bir akşamı birlikte geçirmek güzel bir lüks!

Sevgiyle kalın:))

0
0
0
Yorum Yaz